Rozmowy handlowe Usa Sino, Oddzielenie, Poruszanie się powoli – 19. Listopad 2019 – 19. Listopad 2019 r.

Rozmowy handlowe Usa Sino, Oddzielenie, Poruszanie się powoli – 19. Listopad 2019 – 19. Listopad 2019 r.

Rozmowy handlowe Usa Sino, Oddzielenie, Poruszanie się powoli – 19. Listopad 2019 – 19. Listopad 2019 r.

rozmowy handlowe usa sino, oddzielenie, poruszanie się powoli - 19. listopad 2019 - 19. listopad 2019 r.

Wczorajsze doniesienia o krokach manych na celu oddzielenie Chin i Stanów Zjednoczonych opierały się na mierzalnych krokach, jakie Chiny podjęły, aby zdystansować się od USA pod względem gospodarczym. I chociaż te kroki z pewnością nie są tajne, niektórzy analitycy komentują, że sposób na oddzielenie dwóch najsilniejszych gospodarek świata nie jest tak agresywny, jak niektórzy, w których chciałbyś wierzyć.Według doniesień CNBC, Microsoft Greater China CEO Alan Crozier pozostaje zdeterminowany, aby realizować możliwości na rynku chińskim. Inni analitycy podkreślają trwające chińskie IPO w Ameryce jako znak, że chińskie firmy nie uciekają jeszcze od USA W rzeczywistości prawie trzy tuziny chińskich firm są na dobrej drodze do IPO w USA w tym roku. Z drugiej strony, Pekin podjął również kilka kroków w kierunku przyjęcia amerykańskich firm w Chinach. Chińscy dyrektorzy generalny od dawna mówili o chęci współpracy z amerykańskimi firmami i udostępniania technologii, które mogą prowadzić do globalnego postępu. Jednak amerykańskie firmy, na czele z prezydentem Trumpem, są często udaremnione przez dążenie do takiej współpracy, twierdząc, że chińska technologia stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa USA. Jednym z takich przykładów jest przypadek Huawei, chińskiego giganta telekomunikacyjnego, został zakazany alternatywnie i wszedł na rynek amerykański w ostatnich miesiącach.

Rozmowy handlowe powoli

Zaledwie kilka tygodni temu analitycy przewidzieli potwierdzenie “fazy 1” amerykańskiej umowy handlowej do końca listopada. oczekiwania nie tylko wyblakły, ale cię otarły. W tej chwili najbardziej optymistyczną prognozą byłoby zawarcie umowy przez sezon wakacyjny pod koniec grudnia. Raporty reuters pokazują, że wielu analityków wątpliwość, czy umowa będzie miała wpływ na wszystkich.Według CNBC, chińskie źródła rządowe powiedziały, że prezydent Trump nie zgodził się na wycofanie TARIFEN, punkt zaczepienia dla Chin w negocjacjach handlowych. Kolejna runda amerykańskich ceł na chińskie towary zostanie wdrożona. 15 grudnia.

Zmiany na rynku

Ruchy na rynku walutowym były dość skromne w połowie popołudnia w Azji, z Reserve Bank of Australia zaskakująco ciche komentarze dziś postrzegane jako główną siłą napędową na rynku. Dolar australijski jest w dół o 0,10 procent w stosunku do greenback od 2:37 am HK / SIN. Dolar zanotował spadek względem innych głównych partnerów handlowych. Greenback spadł o 0,05 procent w stosunku do jena do handlu na 108,60. Funt brytyjski nadal umacniał się w oczekiwaniu na zwycięstwo w wyborach w przyszłym miesiącu, do 0,09 procent w stosunku do dolara w handlu na ‘1,2964. Euro zanotowało wzrost o 0,07% względem dolara na poziomie 1,1078 USD.Na rynkach akcji azjatyckie benchmarki były mieszane po kolejnym dniu pozytywnych zamknięć dla wszystkich wskaźników na Wall Street. Korea Południowa Kopsi spadła o 0,46 procent, a japoński Nikkei 225 był o 0,53 procent niższy w południe w Azji, podczas gdy w Chinach wskaźniki były wyższe. Indeks hang-seng w Hongkongu wzrósł o 1,20 procent pomimo utrzymujących się napięć w regionie, które nękały indeks w ostatnich miesiącach.Czas publikacji: 19 Listopad 2019 07:06:53 +0000