Brytyjski parlament rozwiązuje – 06. Listopad 2019 – 06. Listopad 2019 r.

Brytyjski parlament rozwiązuje – 06. Listopad 2019 – 06. Listopad 2019 r.

Brytyjski parlament rozwiązuje – 06. Listopad 2019 – 06. Listopad 2019 r.

brytyjski parlament rozwiązuje - 06. listopad 2019 - 06. listopad 2019 r.Brytyjski parlament podzielił się również wczoraj wieczorem po jednej z najkrótszych sesji parlamentu, zaledwie 22 dni między stanem otwarcia Parlamentu a jego rozwiązaniem. “Ambitny plan” pana Johnsona dotyczący środków spotkania przedstawionych w jego przemówieniu królowej dochodzi do piero w centrum zera.

Uruchomienie zostało wyrzucone, tworząc “wybory w sprawie brexitu” pomimo woli opozycyjnej Partii Pracy, która stara się opóźnić debatę na temat bardziej trywialnych kwestii, takich jak sprawiedliwość społeczna, opieka zdrowotna, edukacja i zabezpieczenie społeczne (by wymienić tylko kilka). imienin). Rządząca Partia Konserwatywna chce samego projektu jako “partii prawa i porządku”, twierdząc jednocześnie, że prawdziwy mistrz NHS i partii, na której nie należy polegać, aby odhaczyć duże jego fragmenty z amerykańskiego ubezpieczenia w ramach quid pro quo kompleksowej umowy o wolnym handlu ze Stanów Zjednoczonych.

Liberalni Demokraci, którzy obecnie mają tylko 21 prawodawców, starają się wyłonić jako potencjalny rząd i są zobowiązani do obietnicy, że po prostu uchylić artykuł 50 i pozostawić, jeśli wrócisz do władzy.

Jeśli Torysi Johnsona zdobędą większość, są zobowiązani do pchania i pchania jego oferty (tej, która uzyskała zgodę na drugie czytanie, ale nie pozwoliłaby wystarczająco dużo czasu na rozpatrzenie – że ty …). Zauważyłem, że jego obietnice nie zaakceptują przedłużenia okresu przejściowego po zakończeniu przyszłego roku, będzie spóźniony brexit “bez porozumienia” wszystko, ale nieuniknione.

Innymi dużymi (krajowymi) graczami może być partia Brexit, która zamierza wystawiać kandydatów we wszystkich (lub prawie wszystkich) okręgach wyborczych, ponieważ uważają, że umowa johnsona jest niedopuszczalną formą wyjścia, preferując “twardy” lub “czysty” Brexit (bez przejścia) zasad WTO.

Walijscy i szkoccy nacjonaliści będą nadal prowadzić kampanię w UE. Interesujące będzie stanowisko DUP w Irlandii Północnej. Chociaż rządy torysów popierają od ostatnich wyborów w 2017 r., umowa johnsonowa zapewniłaby de facto przewagę taryfową wzdłuż Morza Irlandzkiego, a tym samym nałożyłaby nowe bariery w handlu między prowincją a kontynentem. W związku z tym jest to dla ciebie całkowicie nie do przyjęcia. Większość w Irlandii Północnej głosowała oczywiście za pozostaniem w UE.

W Wielkiej Brytanii jest obecnie coś pewnego, ale nieuniknione jest, że Brexit zdominuje wybory w 2019 roku. Dopiero okaże się, czy wynik wyborów będzie decydujący dla projektu.Opublikowano w dniu Wed, 06 Lis 2019 19:28:33 +0000