Słów kilka o rynku kryptowalut

Słów kilka o rynku kryptowalut

Według danych Mornigstar (waluty) oraz Coinbase (kryptowaluty) 15 grudnia 2017 roku Bitcoin osiągnął swój Mount Everest i cena za jedną jednostkę wyniosła 19, 650 USD. W tamtym momencie popyt na wirtualne waluty wzrósł niewiarygodnie, ponieważ spodziewano się, że wycena Bitcoina będzie tylko i wyłącznie wzrastać. W rzeczywistości po roku można było zakupić tę krypotwalutę za około 3100 USD, co pokazuje jak ogromny zjazd został zaliczony. Bańska spekulacyjna pękła, lecz w międzyczasie na rynku kryptowalut pojawiło się wielu nowych inwestorów oraz wiele platform oferujących handel wirtualnymi walutami. Każdy chciał skubnąć jak największy kawałek tortu dla siebie i dorobić się na kryptowalutach, ale niektórzy gracze oraz platformy nie grały fair i inwestorzy byli oszukiwani, dlatego poświęcić chwilę, aby dowiedzieć się więcej na temat wyboru odpowiedniego kantora kryptowalut, a takim według klientów jest firma Tokenexus, która zbiera pozytywne opinie wśród graczy.

Czy warto wybrać Tokenexus na podstawie opinii w Internecie? 

Na portalach internetowych pojawia się sporo opinii na temat Tokenexus i trzeba zaznaczyć, że są to recenzje podkreślające rzetelność, efektywność oraz przyjazność firmy. Według wielu klientów jest to nawet najlepsza platforma na rynku, co od razu powinno przykuć naszą uwagę.Możemy dowiedzieć się, że komisja kupna lub sprzedaży kryptowaluty oferowana przez platformę jest zdecydowanie korzystniejsza niż u konkurencji, co z pewnością zadowoli potencjalnych klientów, ponieważ mało kto jest skłonny oddać lwią część swojego kapitału. Jedną z największych zalet jest szybkość przetwarzania transakcji na platformie – ta czynność zajmuje najczęściej zaledwie kilka minut. Również ilość dostępnych ofert jest ogromna, dzięki czemu każdy inwestor jest w stanie znaleźć najbardziej odpowiadającą mu propozycję. Na podstawie każdej z opinii o Tokenexus możemy wywnioskować, że klienci osiągają zadowalające zyski. Może to wynikać z ich efektywnej strategii inwestycyjnej lub również ze struktury działania platformy, która jest przyjazna też dla początkujących inwestorów, dzięki czemu mogą sprawnie zrozumieć rynek i zacząć inwestować. Osobom zaczynającym swoją przygodę z Tokenexus, warto wspomnieć o procesie rejestracji, które nie trwa długo i jest standardową procedurą, która zostanie opisana w dalszej części artykułu. Dodatkowym plusem jest fakt, że spora część klientów poleca platformę swoim znajomym. Na pierwszy rzut oka, ten aspekt może nie odgrywać znaczącej roli, lecz z pewnością taki czynnik dostarcza nam większą dozę bezpieczeństwa oraz zaufania wobec Tokenexus. 

Jakie informacje są ważne na temat Tokenexus?

Tokenexus funkcjonuje pod egidą firmy Odem House OÜ, której adres brzmi Mustamae tee 163-38, Tallinn, Estonia. Platforma nawiązała współpracę z firmą ShapeShift, dzięki czemu posiada bardzo silne wsparcie od renomowanego przedsiębiorstwa, które istnieje od 2014 roku. W obecnej chwili na platformie obsługiwane są zaledwie 2 kryptowaluty: Bitcoin oraz Ethereum. Tokenexus podaje ważną informacje, że w przyszłości ma zamiar zwiększyć ilość oferowanych wirtualnych walut do 20. Można traktować to jako ambitny cel, lecz sami obecni klienci wspierają firmę i podkreślają, że jest to jeden z najdynamiczniej rozwijających się kantorów kryptowalut.Jedną z bardziej praktycznych funkcji jest aplikacja Online-Wallet, czyli dostępna na telefony wersja Tokenexus. Przy jej pomocy klient ma dostęp do swojego portfela przez cały czas. Aplikacja dostępna jest zarówno w App Store jak i w Google Play. Wcześniej została wspomniana kwestia komisji, która w przypadku zakupu kryptowaluty wynosi 4%, natomiast za jej sprzedaży firma pobiera 6%. Firma wspomina, że jeśli wystąpi brak możliwości zawarcia transakcji, to Tokenexus zobowiązuje się do zwrotu pieniędzy, lecz z potrąceniem 50 USD. Więcej informacji o Tokenexus można znaleźć na oficjalnej stronie: https://tokenexus.com/pl/#

Oszukiwanie w Tokenexus?

Czytając opinie na forach dyskusyjnych można było napotkać wiele opinii, jednakże nie było żadnych negatywnych recenzji, co powinno zaskakiwać. O większości kantorów kryptowalut znajdziemy z łatwością nieprzychylne recenzje, dotyczące między innymi oszustw, problemów z bezpieczeństwem lub niespodziewanych zmian kursów. Inną postawę prezentuje platforma Tokenexus, która według klientów-recenzentów nie okazywała żadnych prób oszustwa i wszystko odbywało się sprawnie. Wszelkie transakcje oraz kontakt z firmą nie był utrudniony. Podsumowując daną kwestię, trzeba przyznać, że Tokenexus funkcjonuje efektywnie, co powinno zadowolić i uspokoić inwestorów, ponieważ jest to duży plus. 

Walka Tokenexus z oszustami

Tokenexus zapewnia, że podejmuje wszelkie wymagane kroki, aby walczyć z nielegalnymi działaniami platformie i zapewnia, że oszuści nie mają prawa bytu na Tokenexus.Na wstępie należy zaznaczyć, że klienci, którzy posiadają czyste intencje i nie prowadzą podejrzanej działalności, nie powinni mieć żadnych obaw o swoje konto. W przypadku łamania regulaminu zawartego na stronie lub przeprowadzania szemranych transakcji, Tokenexus zastrzega sobie prawo do zablokowania dostępu do konta, ograniczenia możliwości inwestycyjnych lub podjęcia kroków prawnych. Istniejące zasady zostały oparte na polityce KYC (Know Your Customer) oraz polityce AML/CTF (Polityka przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu).

  • Polityka KYC ma na celu zapobieganie kradzieży danych osobowych, oraz funduszy z konta osobistego, zapobieganie praniu pieniędzy, oszustwom lub działaniom terrorystycznym. Z tego powodu klient musi przedstawić poniższe dokumenty:
  • Dokument tożsamości
  • Dokument potwierdzający adres zamieszkania
  • Kopia karty kredytowej – bez 6 ostatnich cyfr oraz bez kodu CVV na odwrocie karty
  • Polityka AML/CTF, tak jak sama nazwa wskazuje, ma na celu ograniczenie pranie brudnych pieniędzy, które mogą służyć do finansowania terroryzmu. Ta zasada jest powiązana z polityką KYC i jest jej uzupełnieniem.