Netanjahu oskarżony o korupcję

Netanjahu oskarżony o korupcję

Netanjahu oskarżony o korupcjęnetanjahu oskarżony o korupcjęczłowiek, który obecnie sprawuje urząd premiera Izraela (po impasie w wyborach, które odbyły się we wrześniu) został oskarżony kosztem przekupstwa i korupcji w związku z trzema przypadkami. Według raportu na stronie bbc news, trzy przypadki można podsumować w następujący sposób:Prokurator generalny Mandelblit powiedział w lutym, że zamierza oskarżyć Netanjahu w związku z trzema przypadkami – znanymi jako sprawa 1000, sprawa 2000 i sprawa od 4000 do ostatnich przesłuchań, ostatecznie odbyła się w zeszłym miesiącu.

  • Sprawa 1000: Pan Netanjahu został oskarżony o oszustwa i niewierność w tej sprawie. On jest rzekomo otrzymania różnych korzyści o wysokiej wartości, w tym różowy szampan i cygara, w zamian za przysługi dla bogatego przyjaciela. Netanjahu powiedział, że byłeś znakiem przyjaźni i że nie działał niewłaściwie w zamian za ciebie. Przyjaciel zaprzecza również wszelkim wykroczeniom.
  • Sprawa z 2000 r.: Pan Netanjahu stoi przed zarzutami oszustwa i niewierności w tym przypadku. Podobno zgodził się na umowę z redaktorem dużej gazety w celu promowania ustawodawstwa w celu osłabienia rywala codziennie w zamian za korzystny zasięg. Wydawca został oskarżony o przekupstwo. Podobnie jak premier, zaprzecza wszelkim wykroczeniom. Obaj mężczyźni powiedzieli, że nie mają zamiaru promować omawianych kwestii na spotkaniach, a przepisy nie zostały uchwalone.
  • Sprawa 4000: jest uważana za najpoważniejszą sprawę, ponieważ pan Netanjahu został oskarżony o przekupstwo, a także oszustwa i niewierność. Twierdzi się, że Pan Netanjahu promował decyzje regulacyjne, faworyzując jedną z wiodących firm telekomunikacyjnych w zamian za korzystne raportowanie z jednej ze stron internetowych, która była częścią umowy z firmą Większość. Premier nalegał, aby eksperci poparli decyzje regulacyjne i nie otrzymał nic w zamian. Akcjonariusz, który został oskarżony o przekupstwo, również zaprzecza wykroczenia.

Nie jest jasne, czy Netanjahu może pozostać na stanowisku, jeśli zostanie postawiony zarzut; Zazwyczaj, minister będzie oczekiwać ustąpienia, jeśli są oskarżeni o przestępstwo, zgodnie z orzeczeniem BGH. Pan Netanjahu utrzymał swoją niewinność i powiedział, że zarzuty są motywowane politycznie.Izraelski szekla był pod presją wobec dolara amerykańskiego przez cały rok, spadając z 3779 do dolara pod koniec grudnia ubiegłego roku na 3461 obecnie slajdów 8,4%.Czas publikacji: 22 Lis 2019 12:04:35 +0000