Handel z Ichimoku Kinko Hyo

Handel z Ichimoku Kinko Hyo

Handel z Ichimoku Kinko Hyo

handel z ichimoku kinko hyo

Wprowadzenie do Ichimoku Kinko Hyo

Handel z Ichimoku Kinko Hyo brzmi jak kurs z dai-sensei lub wielkim mistrzem, ale Ichimoku Kinko Hyo nie jest osobą, jest to wskaźnik techniczny, który został stworzony w Japonii, ponieważ nazwa mogła już się rozdawać. Ma dość następujące i może być łatwo stosowane do wykresów handlowych, ale większość przedsiębiorców są prawdopodobnie bardzo zdezorientowani przez ten pięć części reklam, który impulsy środków, identyfikuje wsparcie / poziomy oporu, sugeruje możliwe przyszłe trendy, rozwój i oferuje wiele sygnałów handlowych po drodze. Ta wszechstronna reklama może handlować kopalnią złota informacji i dziś będziemy przyjrzeć się bliżej, co Ichimoku Kinko Hyo wygląda, wraz z niektórych lekcji w języku japońskim. Po tym, masz lepsze wyobrażenie o tym, co można zrobić z tym wskaźnikiem, jak go używać i podjąć świadomą decyzję, czy chcesz wdrożyć go w codziennej rutyny handlowej.Ichimoku Kinko Hyo, który jest zwykle skracany do Ichimoku, był w 1930 roku przez japońskiego dziennikarza Goichi Hosoda, który używa nazwy Ichimoku Sanjin, co z grubsza tłumaczy” Co widzi człowieka w górach.” Ichimoku tłumaczy “jedno spojrzenie”, a idea tego wskaźnika technicznego daje przedsiębiorcom wszystkie niezbędne informacje o aktywach za pomocą jednego spojrzenia z wieloaspektowego wyświetlacza. Większość przedsiębiorców, zwłaszcza tych, którzy nie mają niezbędnego doświadczenia, może dać Ichimoku wygląd, a następnie odrzucone. Biorąc pod uwagę złożoność tego, że trudno się dziwić. Kinko ‘ oznacza “równowaga”, podczas gdy Hyo odnosi się do “wykresu”, stąd Ichimoku Kinko Hyo i oznacza “diagram równowagi wyglądu”.Goichi Hosoda pracował nad tym wskaźnikiem przez ponad 30 lat przed jego wydaniem pod koniec lat 60., ponieważ wiele badań, jak również próby i błędów poszły w tworzenie tego wskaźnika technicznego. Ichimoku jest systemem identyfikacji trendów opartych na średniej ruchomej, ale wielu przedsiębiorców wie o intensywnej grafice, która sprawia, że każda grafika wygląda elegancko; podczas tworzenia kumo lub “cloud”, jest unikatowa na tym wyświetlaczu. Jest o wiele więcej informacji prezentowanych niż tylko podstawowy wykres świecznik, który jest również japońską kreacją z XVIII wieku przez handlarza ryżem Munehisa Homma podczas szogunatu Tokugawa; i handlowców, którzy rozumieją, jak czytać wykresy korzystają znacznie z Ichimoku. Podczas gdy Ichimoku nigdy nie zostało przetłumaczone na język angielski, elementy jego wzoru matematycznego można znaleźć w następujących trzech teoriach: teoria czasu, teoria fal i teoria celów cenowych. To pokazuje ponownie, że nauka przychodzi przed zarabianiem.

Skład Ichimoku i Ichimoku Kumo

Przejdźmy teraz obok lekcji historii i rozważmy pięć części Ichimoku. Ten wskaźnik techniczny składa się z Tenkan-sen Kijun-sen, Senkou Span A Senkou Span B i Chikou Span. Tenkan-sen jest zmiana linii; jest obliczany przez intra-day-high i intra-day-low w ciągu ostatnich dziewięciu okresów handlowych i dzieli go przez dwa. Tenkan-sen jest ważnym wsparciem lub linią oporu i ostrzeżeniami dla przedsiębiorców o możliwych odwróceniach. Kijun-sen reprezentuje linię bazową i oblicza dodanie intraday high i intraday-low w ciągu ostatnich dwudziestu sześciu dni handlowych i dzieli go przez dwa. Wynikowa linia trendu oznacza również ważne poziomy wsparcia lub oporu, a dodatkowo potwierdza odwrócenie trendu; handlowców, którzy trailing-stop-loss zamówienia często używają Kijun-sen do niezbędnych korekt.Senkou Span A jest obliczany przez Tenkan-sen i Kijun-sen, a następnie dzieli je przez dwa i przenosi je o 26 okresów w przyszłość. Stanowi to część kumo Ichimoku, który identyfikuje potencjalne przyszłe poziomy wsparcia / oporu przywiązania. Druga część jest tworzona przez Senkou Span B jest obliczana przez intraday high i intraday-low w ciągu ostatnich pięćdziesięciu dwóch dni handlowych, dzieląc go przez dwa i przesuwając go 26 okresów w przyszłość. Obszar między Senkou Span A i Senkou Span B jest znany jako Kumo Ichimoku, a wielkość chmury pokazuje stopień zmienności w akcji cenowej. Chikou-Span ustala aktualną cenę zamknięcia, przenosząc 26 okresów do przeszłości, aby wykryć możliwe poziomy wsparcia / oporu.

Użyj Ichimoku dla lepszych wpisów i wyjść

Cóż, dowiedzieliśmy się o historii i składzie Ichimoku, a także trochę japoński, nadszedł czas, aby przyjrzeć się, jak ta reklama może pomóc zidentyfikować wsparcie i opór, potwierdzić trend nieodebranych i spot możliwości handlowych. Tenkan-sen: Jest to wskaźnik trendu i pokazuje przedsiębiorców w wyglądzie, gdy rynek jest trendy lub w górę; grafika mówi sama za siebie. Zakup aktywów podczas trendu wzrostowego w akcji cenowej jest powyżej tenkan-sen i sprzedaży w trendspadkowy, gdy akcja cenowa jest poniżej tenkan-sen oznacza, że transakcje są handel z tendencją. Jest to świetny sub-wskaźnik dla trendów po handlowców. Sygnał kupna jest generowany, gdy tenkan-sen krzyże powyżej Kijun-sen, podczas gdy sygnał sprzedaży miga, gdy tenkan-sen krzyże pod Kijun-sen; niektórzy handlowcy handlują opiera się na pobliskiej akcji cenowej powyżej lub poniżej Tenkan-sen.Kijun-sen:, Gdzie Tenkan-sen pokazuje obecny trend (lub jego brak), Kijun-sen wskazuje na możliwy przyszły rozwój zakładu. Jeśli cena akcji handlupowyżej Kijun-sen, tendencja będzie prawdopodobnie rozszerzyć dalej w tym kierunku; to samo dotyczy sytuacji, gdy cena jest niższa niż Kijun-sen. Mogą one pomóc w ocenie zakresu ekspansji trendów i zarządzania ryzykiem. Handlowcy mogą wprowadzić zamówienie zakupu, gdy promocja cen zamyka się powyżej Kijun-sen i zamówienia sprzedaży, gdy promocja cen zamyka się w ramach Kijun-sen.Ichimoku Kumo: Ichimoku kumo jest utworzony przez Senkou Span A i Senkou Span B) Jeśli aktywa znajduje się powyżej Senkou Span A, górna linia Ichimoku kumo służy jako pierwszy poziom wsparcia i dolnej linii, Senkou Span B, jako drugi poziomu wsparcia; gdy handel aktywami w ramach Senkou Span A, dolna linia tworzy pierwszy opór i górną linię oporu drugiego poziomu. Oprócz mediacji obecnych poziomów wsparcia / oporu, Ichimoku kumo wskazuje również na potencjalne przyszłe poziomy wsparcia / oporu. Uparty kumo powstaje, gdy Senkou Span A handluje senkou Span B, podczas gdy niedźwiedzi kumo powstaje, gdy Senkou Span A-handluje poniżej Senkou Span B. Handlowcy często poszukują zwrotnic z Senkou Span A i Senkou Span B do potencjalnych zmian trendu.Chikou Span: Ten wskaźnik końcowy jest używany do potwierdzenia poziomu wsparcia i oporu podczas sygnałów handlowych są generowane, albo przez crossover z akcji cenowej lub tenkan-sen/kijun-sen. Podstawowy sygnał handlowy występuje, gdy Chikou Span przecina akcję cenową generowaną z ziemi dla sygnału kupna i gdy przecina się z góry sygnałsprzedażu. Alternatywnie, handlowcy mogą czekać na Chikou Span krzyż albo Tenkan-sen lub Kijun-sen przed wejściem do handlu.

Style z Ichimoku

Jak widać, Ichimoku jest nie tylko ciężki na optyce; ten wskaźnik techniczny jest pełen informacji dla przedsiębiorców, którzy rozumieją, jak czytać i interpretować. Oprócz informacji o stanie aktywów, przyszłych sygnałów przywództwa i sygnałów handlowych, może to być świetne narzędzie, jeśli chodzi o zarządzanie ryzykiem. Kumo Ichimoku jest wspólne z innymi aspektami analizy technicznej w celu potwierdzenia ukierunkowanego tempa. Podczas korzystania z Ichimoku, najdokładniejsze sygnały handlowe są generowane w kierunku trendu, gdy cena akcji znajduje się powyżej Kumo Ichimoku, szukać sygnałów kupna, a jeśli znajduje się poniżej Kumo Ichimoku, szukać sprzedać Sygnały.Podczas gdy Ichimoku jest złożonym wskaźnikiem, z doświadczeniem, będzie to znacznie łatwiejsze do interpretacji i jest kopalnią złota informacji. To działa najlepiej z dłuższych okresów czasu, takich jak codziennie lub co tydzień, ale niektórzy handlowcy optymalizacji i nauczyć się go używać na H4; Ponieważ Ichimoku jest, w oparciu o średnie kroczące, nie nadaje się dobrze na krótsze okresy. Zapewnia dokładne sygnały handlowe dla właściwej strategii handlowej i osobowości przedsiębiorcy; pozwala również przedsiębiorcom szybko osłania obecny stan aktywów, gdy jest on w trendzie wzrostowym, spadkowym lub w górę. Dlatego nazwa Ichimoku Kinko Hyo jest bardzo dokładna i tak jest nazwa ekranu używany przez jego twórcę Goichi Hosoda; Ichimoku Sanjin lub “Co człowiek patrzy w górę” ma absolutny sens, ponieważ wyższa wysokość daje znacznie lepszy przegląd ogólnego obrazu.Opublikowano w dniu, 10 lis 2019 11:12:55 +0000